Galeria Sztuki Siedlisko

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wystawowa część Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, prezentująca przede wszystkim prace z szerokiego grona sztuk plastycznych. Od malarstwa i rysunku, przez grafiki czy plakaty, aż po fotografie. Te dziedziny pojawiają się najczęściej, ale zdarzają się również ekspozycje rzeźb, gobelinów, mozaik i innych pięknych dzieł. Także tych, które powstały w ramach organizowanych w okolicy uzdrowiska plenerów artystycznych.

Tematyka wystaw czasowych w galerii zmienia się jak w kalejdoskopie. Żeby trafić na coś, co u kogoś wzbudza szczególne zainteresowanie, trzeba systematycznie śledzić aktualności. Można jednak zauważyć, że bardzo regularnie pojawiają się prace bodaj największego artysty, jakiego wydała Krynica - sławnego Nikifora.

Wstęp do krynickiej Galerii Sztuki Siedlisko jest bezpłatny - tym bardziej warto tutaj zajrzeć.

Cennik

Galerię Sztuki Siedlisko można obejrzeć za darmo.

Mini przewodnik

Instytucja działająca w ramach Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, koncentrująca się na prezentowaniu twórczości artystycznej. Cyklicznie zmieniające się wystawy w Siedlisku pokazują głównie dzieła sztuk plastycznych: obrazy - w tym regularnie słynnego Nikifora - rysunki, plakaty, zdjęcia etc. Grzech nie skorzystać, zwłaszcza mając na względzie bezpłatny wstęp.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja