Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Łuczakówka

Stworzona z prywatnej inicjatywy i środków myśliwska wystawa, przygotowana przez pana Józefa Łuczka. Gromadzone przez dobre 30 lat eksponaty prezentują niezwykłe bogactwo i zróżnicowanie świata zwierząt. Należy od razu nadmienić, iż “Łuczakówka” prezentuje o wiele więcej niż tylko faunę Beskidu Sądeckiego.

Obok preparatów i trofeów ze swojskich gatunków, są tutaj również przedstawiciele afrykańskich sawann oraz egzotyczne owady i ptaki. Od jeleni i danieli, przez wilki, dziki, lisy, żubry, rosomaki, rysie czy łosie, aż po antylopy, guźce, żyrafy, strusie czy pawie indyjskie. Muzeum posiada ponad 3 setki “pierzastych i dziobatych”, z czego ok. 80% to gatunki objęte ochroną. Nie brakuje też sporej kolekcji pieczołowicie wykonanych replik broni myśliwskiej i wojskowej, w tym egzemplarzy własnoręcznie wykonanych przez gospodarza. Ekspozycję uzupełniają kawałki skał i minerałów z różnych stron świata - np. pustynna sól.

Jako że muzeum mieści się na prywatnej posesji, swoją wizytę najlepiej wcześniej umówić telefonicznie. I to pomimo deklarowanych stałych godzin otwarcia, od wtorku do niedzieli między 9:00 a 16:00.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz