Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Łuczakówka

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Stworzona z prywatnej inicjatywy i środków myśliwska wystawa, przygotowana przez pana Józefa Łuczka. Gromadzone przez dobre 30 lat eksponaty prezentują niezwykłe bogactwo i zróżnicowanie świata zwierząt. Należy od razu nadmienić, iż “Łuczakówka” prezentuje o wiele więcej niż tylko faunę Beskidu Sądeckiego.

Obok preparatów i trofeów ze swojskich gatunków, są tutaj również przedstawiciele afrykańskich sawann oraz egzotyczne owady i ptaki. Od jeleni i danieli, przez wilki, dziki, lisy, żubry, rosomaki, rysie czy łosie, aż po antylopy, guźce, żyrafy, strusie czy pawie indyjskie. Muzeum posiada ponad 3 setki “pierzastych i dziobatych”, z czego ok. 80% to gatunki objęte ochroną. Nie brakuje też sporej kolekcji pieczołowicie wykonanych replik broni myśliwskiej i wojskowej, w tym egzemplarzy własnoręcznie wykonanych przez gospodarza. Ekspozycję uzupełniają kawałki skał i minerałów z różnych stron świata - np. pustynna sól.

Jako że muzeum mieści się na prywatnej posesji, swoją wizytę najlepiej wcześniej umówić telefonicznie. I to pomimo deklarowanych stałych godzin otwarcia, od wtorku do niedzieli między 9:00 a 16:00.

Cennik

Wstęp do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w krynickiej Łuczakówce - 10 zł

Mini przewodnik

Imponująca prywatna kolekcja, zbierana przez dobre 30 lat przez miejscowego myśliwego i miłośnika przyrody, p. Józefa Łuczka. W muzeum przygotował on mnóstwo preparatów i trofeów, wykonanych z wielu różnych zwierząt. Tak rodzimych, jak i egzotycznych. Spośród ponad 300 zebranych tutaj ptaków, ok. 80% to gatunki chronione. Duże wrażenie robią też repliki broni.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja