Muzeum Zabawek

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Skoro kuracja w krynickimuzdrowisku ma za zadanie przede wszystkim pomóc odzyskać pełnię zdrowia, to oprócz zabiegów dla ciała warto zadbać o stosowne wrażenia dla duszy. Sentymentalną podróż w czasie, w której dorośli poczują się jak o ładnych paręnaście czy kilkadziesiąt lat młodsi, gwarantuje Muzeum Zabawek "Bajka", mieszczące się w budynku Nowych Łazienek Mineralnych.

Zabawki pamiętane z beztroskich, najmłodszych lat to niewątpliwie specjalne przedmioty dla każdego człowieka. Lalki, żołnierzyki, rozmaite pluszaki, samochodziki, figurki, mebelki, kukiełki, klocki, kalejdoskopy, pozytywki, gry planszowe, puzzle i inne układanki… Można by tak wymieniać jeszcze bardzo, ale to bardzo długo. Kolekcja wywiera nieliche wrażenie, a przy okazji przekazuje pewną wiedzą o minionych czasach - tak jak opowieści przewodników. Muzeum organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci, w których za pośrednictwem zabawek przekazuje informacje o historii i kulturze.

Krynickie Muzeum Zabawek jest czymś w rodzaju drugiej filii placówki, która główną siedzibę ma w Kudowie-Zdroju na Dolnym Śląsku.

Cennik

Wejściówki do krynickiego Muzeum Zabawek:

normalne - 12 zł

ulgowe - 10 zł

grupy zorganizowane (dzieci i młodzież) powyżej 15 osób - 8 zł/os.

Mini przewodnik

Świetne miejsce do tego, aby po zabiegach w uzdrowisku odmłodnieć o parę kolejnych lat. Podziwiając kolekcję zabawek z różnych epok i wielu stron świata, niejednemu łezka zakręci się w oku na wspomnienie lat dziecięcych. Dla młodszych zwiedzających wizyta w Muzeum Zabawek będzie fascynującą lekcją historii i kultury. Tutaj każdy staje się radosnym dzieckiem.

Blogi

Muzeum Zabawek warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio kamerzysta Wrocław


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja