Muzeum Zabawek

Skoro kuracja w krynickim uzdrowisku ma za zadanie przede wszystkim pomóc odzyskać pełnię zdrowia, to oprócz zabiegów dla ciała warto zadbać o stosowne wrażenia dla duszy. Sentymentalną podróż w czasie, w której dorośli poczują się jak o ładnych paręnaście czy kilkadziesiąt lat młodsi, gwarantuje Muzeum Zabawek "Bajka", mieszczące się w budynku Nowych Łazienek Mineralnych.

Zabawki pamiętane z beztroskich, najmłodszych lat to niewątpliwie specjalne przedmioty dla każdego człowieka. Lalki, żołnierzyki, rozmaite pluszaki, samochodziki, figurki, mebelki, kukiełki, klocki, kalejdoskopy, pozytywki, gry planszowe, puzzle i inne układanki… Można by tak wymieniać jeszcze bardzo, ale to bardzo długo. Kolekcja wywiera nieliche wrażenie, a przy okazji przekazuje pewną wiedzą o minionych czasach - tak jak opowieści przewodników. Muzeum organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci, w których za pośrednictwem zabawek przekazuje informacje o historii i kulturze.

Krynickie Muzeum Zabawek jest czymś w rodzaju drugiej filii placówki, która główną siedzibę ma w Kudowie-Zdroju na Dolnym Śląsku.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz