RyterSki Raj

Centrum sportów zimowych i rekreacji na stokach Jastrzębiej Góry w Beskidzie Sądeckim, na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego. RyterSki Raj w Rytrze funkcjonuje od 2005 roku i zapewnia w zasadzie wszystko, czego tylko miłośnicy białego szaleństwa mogą oczekiwać po dobrze zorganizowanej stacji narciarskiej. Od odpowiednio rozwiniętej infrastruktury po sprzyjający mikroklimat.

W ośrodku RyterSki Raj pracują 3 wyciągi różnego typu, o łącznej przepustowości 3 tysięcy osób na godzinę. Są to taśma typu SunKid - typowy wyciąg dla dzieci i początkujących, którzy mają problemy z utrzymaniem równowagi na nartach i/lub snowboardzie - orczyk oraz kolejka linowa z czteroosobowymi krzesełkami (uznanej firmy Doppelmayr). Na terenie stacji wytyczono w sumie 5 tras narciarskich: dwie 400-metrowe o wyraźnie łagodniejszym profilu, a także przeznaczone dla przynajmniej średnio zaawansowanych zjazdowiczów warianty o długości 800, 1000 oraz 1200 metrów. Jeden ze stoków posiada homologację FIS, co pozwala na zorganizowanie zawodów sportowych - np. w ramach imprezy integracyjnej - z bardzo profesjonalną otoczką.

Rzecz jasna stacja narciarska w Rytrze dysponuje również stosownym zapleczem. System sztucznego naśnieżania, sztuczne oświetlenie, ratraki frezujące stoki (kruszące lód), szkółka z instruktorami narciarskimi, wypożyczalnie i punkty serwisowania sprzętu… I jeszcze na marginesie: w ramach kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego RyterSki Raj w Rytrze funkcjonują również dwie restauracje - o profilu regionalnych karczm - a także hotel z własną strefą SPA & Wellness.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz