Trasy U Leśników

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Tereny rekreacyjne krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja, a ściślej - usytuowanego w Krynicy-Zdroju Leśnego Zakładu Doświadczalnego. W malowniczej Dolinie Czarnego Potoku, na zboczach Jaworzyny Krynickiej, przygotowywane i utrzymywane są trzy odmienne trasy o łącznej długości blisko 6 kilometrów.

Kolejne pętle dość znacznie różnią się poziomem trudności. Zielona (500 m) została stworzona z myślą o dzieciach i tych, którzy na biegówkach stawiają pierwsze kroki. Ci, którzy już opanowali podstawy techniki poruszania się, mogą sprawdzić się na 2,4-kilometrowej nitce Żółtej. Obie te trasy dysponują sztucznym oświetleniem. Jest też szlak Niebieski (2800 m),określany nawet jako “ekstremalnie wymagający”. Na miejscu działa również nieźle zaopatrzona wypożyczalnia stosownego sprzętu. “U Leśników” regularnie odbywają się zawody, przyciągające całkiem pokaźną liczbę amatorów biegania na nartach.

Idący, czy raczej biegnący w ślady Justyny Kowalczyk i Józefa Łuszczka, w Krynicy-Zdroju i najbliższych okolicach mają jeszcze parę innych tras do wyboru, m.in. szlaki wokół Góry Parkowej i Tylicza, stację narciarską Słotwiny Arena, a także małą pętlę, przygotowywaną praktycznie każdej zimy, na piłkarskim stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Mini przewodnik

Malownicze tereny Doliny Czarnego Potoku pod Jaworzyną Krynicką, przystosowane do celów rekreacyjnych przez Leśny Zakład Doświadczalny krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego. “U Leśników” można liczyć na 3 zróżnicowane pod względem trudności trasy o długości od 500 do 2800 metrów. Dwie pętle, te o łatwiejszej charakterystyce, dysponują sztucznym oświetleniem.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja