Walory przyrodnicze Krynica-Zdrój i okolica

5.6 km od centrum

Niezwykle interesujące miejsce, w którym można zobaczyć i usłyszeć, jak oddycha nasza Matka Ziemia. Odkryta w 1938 r. mofeta to największa w Polsce ekshalacja CO₂, w sporej części przechodzącego przez gorące źródła wód mineralnych. Na powierzchni ok. 25m² wydostaje się go aż 10m³. Gaz uchodzi przy dnie strumienia, cały czas tworzą się efektownie pękające bąble.

4.9 km od centrum

Fascynujące przedstawienie przyrodnicze, a do tego miejsce o ciekawej historii. Mofety to intensywne ekshalacje CO₂ z podziemnych, głębokich źródeł. Efektownie pękające i syczące bąble, rdzawa od osadów woda, a do tego interesujące przeznaczenie. Mofety sprzyjają hodowli alg, a według niektórych tylickie glony miały być jedzeniem dla radzieckich kosmonautów.

Walory przyrodnicze Krynica-Zdrój. Lista najpiękniejszych i najważniejszych atrakcji przyrodniczych z Krynicy-Zdroju i okolicy. Charakterystyka, miejsca warte zobaczenia i odwiedzenia, piękne widoki, zdjęcia, lokalizacja, odległości od centrum lub od miejsca pobytu. Walory przyrodnicze w Krynicy-Zdroju i okolicy to miejsca warte zobaczenia i odwiedzenia. Idealne na rodzinne wycieczki.