Wielofunkcyjne trasy rekreacyjne

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Licząca 13,5 kilometra długości, aczkolwiek z poważnymi planami dalszego rozwoju na przyszłość, sieć dość szerokich i dokładnie oznaczonych szlaków. Zgodnie z założeniami lokalnych władz, trasy mają służyć miłośnikom aktywnego wypoczynku przez okrągły rok.

Latem na ścieżkach i dróżkach siódme poty wyciskają z siebie rowerzyści, górscy wędrowcy i amatorzy nordic-walkingu. Z kolei zimą, jeśli napada wystarczająco dużo śniegu, z ratrakowanych tras korzystają narciarze biegowi i skiturowcy. Wytyczono je tak, aby turyści mogli naocznie przekonać się o niepowtarzalnych walorach przyrodniczych regionu (Popradzki Park Narodowy, liczne obszary Natura 2000),a także poznać szereg interesujących z historycznego lub kulturowego punktu widzenia miejsc w okolicach Krynicy-Zdroju.

Trasy posiadają kilka punktów startowych: dwa z ulicy Źródlanej, dwa w Tyliczu, jeden na szczycie Góry Parkowej i jeden z ul. Kazimierza Pułaskiego. Pewne krótkie odcinki wyposażono w sztuczne oświetlenie, zapewne docelowo cała pętla dostanie lampy umożliwiające wieczorne treningi.

Krynicko-tylickie wielofunkcyjne trasy rekreacyjne częściowo pokrywają się ze Szlakiem Wód Mineralnych. Ten wariant ma 14,7 kilometra długości, a różnica wysokości między najniższymi i najwyżej położonymi punktami tras jest właściwie identyczna - w obu przypadkach wynosi ok. 175 metrów.

Mini przewodnik

Projekt lokalnych władz, stworzony z myślą o zwolennikach aktywnego wypoczynku. Trasy liczą obecnie 13,5 km, ale można liczyć na rozbudowę w przyszłości. Używają ich rowerzyści, spacerowicze, a zimą skiturowcy i narciarze biegowi - trasy utrzymywane są specjalnym ratrakiem. Wytyczono je tak, aby zaprezentować naturalne i historyczno-kulturowe walory regionu.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja