Wielkanoc w górach ---wielkanoc--- w Krynicy Zdroju

Krynica-Zdrój to znane i cenione uzdrowisko, położone w niezwykle malowniczym w Beskidzie Sądeckim. Na wczasy w górach zjeżdżają tutaj nie tylko kuracjusze, ale też miłośnicy aktywnego wypoczynku. Dostępne w mieście i najbliższej okolicy atrakcje turystyczne czynią z niego kurort godny polecenia na właściwie każdą porę roku. Wielkanoc to jedna z tych okazji, kiedy wypoczynek tutaj przyniesie najwięcej radości o największe wytchnienie.

Przygotowania do świąt urządzanych w sposób domowy, tradycyjny, zabierają mnóstwo energii oraz teoretycznie wolnego czasu. Wybierając się na Wielkanoc w góry do Krynicy absolutnie nie trzeba się przejmować żadnymi obowiązkami i zadaniami. Wszyściutko przygotują na miejscu, w hotelu/pensjonacie wybranym na te kilka dni. Samemu - a raczej razem z najbliższą rodziną - można wtedy komfortowo odpocząć, pozwiedzać, poruszać się na świeżym i czystym powietrzu, zachwycić się pięknem miejscowej przyrody.

Wielkanoc w górach w Krynicy-Zdroju będzie wprost wymarzoną sposobnością, by zobaczyć nad wyraz urodziwe zabytki architektury sakralnej. Wyjątkowo ślicznie prezentują się greckokatolickie cerkwie (dawne i obecne) - dzisiejsze kościoły pw. Najświętszego Serca Jezusowego oraz św. Kosmy i Damiana. Jest też kilka fascynujących, poruszających najrozmaitsze tematy muzeów. Poświęcone są m.in. zabawkom, dziejom turystyki w regionie czy najsłynniejszemu malarzowi - Nikiforowi. Warto też wjechać kolejką gondolową na Górę Parkową.

Ze względu na wysokie ryzyko pofolgowania sobie przy świątecznym stole, planując Wielkanoc w górach w Krynicy warto pomyśleć nad kilkoma aktywnymi formami spędzenia czasu. A infrastruktura sportowa kurortu może imponować. Na terenie miasta i w jego bliskim sąsiedztwie działają m.in. liczne korty tenisowe, halowe lodowisko, tor gokartowy, parki linowe czy całoroczna sankostrada. Rzecz jasna nie brakuje sieci szlaków dla piechurów, rowerzystów bądź konnych jeźdźców. Jeżeli wczesną wiosną wciąż będzie leżał śnieg, to trzeba wybrać się na stoki Jaworzyny Krynickiej.

Jak widać Wielkanoc w górach w Krynicy ma sporo plusów. Taki wyjazd na święta będzie niezwykle miłą odmianą od domowego “urwania głowy”.


REKLAMA: Tym, którzy wybierają się nad morze, polecamy Wielkanoc nam morzem w Bałtyk Resort w Rewalu.

Dodano: 2016-10-12 12:03:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz